Ceník 2017

Firma TONDACH obdrží exkluzivní zakázku na střechy olympijského městečka Soči

  • Tondach Gleinstätten AG získá zakázku na dodávku střešních materiálů pro olympijský projekt „Soči 2014“
  • olympijský projekt „Gornaja Karusel“ zahrnuje přibližně 160.000 m² střešních ploch
  • inovace od firmy TONDACH - exkluzivní povrchová úprava, vyvinutá speciálně pro olympijské městečko v Soči
  • podpis smlouvy 14. března 2011

Tondach - olympijský projekt Soči

Gleinstätten (Štýrsko/Rakousko), 3. května 2011:

Společnost Tondach Gleinstätten AG, největší výrobce střešních tašek Tondach ve střední a jihovýchodní Evropě, získala od ruského generálního dodavatele exkluzivní zakázku na dodávku střešních krytin v ruském Soči. Ve městě u Černého moře se budou konat zimní olympijské hry v roce 2014.


Produkty TONDACH pro projekt „Gornaja Karusel“ v Soči

Společnost Tondach Gleinstätten AG získala zakázku na dodávku střešních krytin pro olympijský projekt „Gornaja Karusel“. Jedná se o jeden z největších vývojových projektů olympiády 2014 v horském regionu „Krasnaja Poljana“.

Projekt zahrnuje sportovní a turistické centrum včetně olympijské novinářské vesnice. Dobudování komplexu se předpokládá do konce roku 2013. Na ploše 580 tis. m2 bude k dispozici 1780 ubytovacích kapacit v kategorii od 3 do 5 hvězdiček. Komplex budou tvořit obytné budovy, rekreační domky, sportovní a turistická střediska, butiky, hotely, restaurace a lékařské centrum. Investice v celkové hodnotě cca 850 mil. EUR (20,5 mld. Kč) bude podle rozhodnutí vlády realizována pod dohledem Mezinárodního olympijského výboru.

Střešní plochy o rozsahu asi 160 tis. m2 budou pokryty nejrůznějšími výrobky TONDACH, vč. prvků opticky harmonizovaného programu příslušenství střech TONDACH, tj. okapů, hřebenáčů, větracích pásů, systémů pro zadržení sněhu apod. Na střešní plochy v nadmořské výšce 540 až 960 m bude položena nově vyvinutá střešní taška TONDACH Venus ve dvou různých barevných provedeních. Produkt ve formátu 29 x 48,5 cm je charakteristický svou nadčasovou elegancí, oblým tvarem a funkčností. Při spotřebě cca 11 ks na 1 m2 je pokládání velmi rychlé a praktické. U menších ozdobných střech se hlavní architekt projektu rozhodl pro klasické bobrovky. Výrobky TONDACH dovolují použití střešní krytiny také na neobvyklých místech, jako např. na kupolích nebo věžičkách, které jsou pro ruskou architekturu typické, a díky dvojitému krytí nabízí navíc i ochranu v extrémních povětrnostních podmínkách.

Martin Olbrich TONDACH„Výrobní program TONDACH speciálně vyvinutý pro olympijský projekt je harmonický z hlediska funkce, tvarů i barev. Při zadání zakázky bylo rozhodující i kriterium „ekologická stavba s dlouhou životností“, a proto byl tento projekt certifikován podle mezinárodně uznávaného britského ratingu pro zelené budovy „BREEAM“ (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Produkty TONDACH neobsahují žádné chemické přísady a vyrábějí se výhradně z jílu a vody za přístupu vzduchu a tepla a jsou charakteristické svým designem i funkcí.
Z hlediska dlouhodobé stálosti neexistuje jiný srovnatelný střešní produkt. Hodnota zakázky na střešní krytiny pro Gornuju Karusel činí cca 2,5 mil. EUR (přes 60 mio Kč). Práce již běží na plné obrátky, první dodávky se uskuteční již v roce 2011"
, říká Martin Olbrich, prokurista společnosti Tondach Gleinstätten AG.

Ruský generální dodavatel, který koordinuje veškeré stavební práce olympijského projektu, vsadil v případě střešních krytin pro obytné objekty ve vysokohorském středisku na mimořádně kvalitní výrobky TONDACH, protože stavební objekty je nutné dlouhodobě chránit. K podpisu smlouvy došlo 14. března 2011. Stavební práce pro projekt probíhají již od září 2010 a podle plánu mají být ukončeny v závěru roku 2013. Projekt je financován jedním investorem, jehož vlastníkem jsou státní banky, město Soči a region Krasnodar.


Inovace TONDACH - exkluzivní povrchová úprava, vyvinutá pro projekt Soči

Novinka střešní taškaTONDACH Venus


Střešní taška TONDACH Venus
v barvě engoba RV3 a RV4 byla v závodě TONDACH ve městě Gleinstätten speciálně vyvíjena v několika stupních a ve spolupráci s týmem ruských architektů, generálním dodavatelem a pokrývačskou firmou. Výsledkem je kombinace zelených, žlutých a šedých barevných odstínů, nanesených na povrch tašek speciální metodou žíhání. Barevnost střešních ploch má nádech Středomoří a působí klidně a harmonicky. Každá jednotlivá střešní taška TONDACH má navíc na zadní straně vyražen nápis „Soči 2014“.

Vývoj šesti různých barevných úprav a designů trval přibližně půl roku. Střešní krytina na vzorových plochách se přitom stále více přibližovala představám projektového týmu, až byla konečně vytvořena taška „TONDACH Venus" a bylo možné podepsat smlouvu.


Stručný profil společnosti TONDACH Gleinstätten AG

TONDACH Gleinstätten AG se sídlem v Gleinstätten (Štýrsko, Rakousko) zaměstnává v 11 evropských zemích ve 34 závodech kolem 2 400 pracovníků. Jako hlavní dodavatel střešních tašek Tondach pro země střední a východní Evropy má roční výrobní kapacitu asi 350 milionů kusů střešních tašek (to odpovídá střešní ploše cca 28 mil. m2) a asi 125 mil. cihel.

V roce 2010 činil konsolidovaný obrat přibližně 181 mil. EUR (4,38 mld Kč). TONDACH Gleinstätten AG přitom spoléhá na místní management, nejnovější technologie a inovativní politiku produktů.


Olympijské staveniště Soči

Ruské černomořské lázeňské město Soči přivítá na zimních olympijských hrách v roce 2014 atlety z celého světa. Do té doby zbývá postavit nejen sportoviště, ale vybudovat a modernizovat dopravní infrastrukturu, zajistit dodávky energie, telekomunikační síť a rovněž gastronomické a hotelové služby. Moderní háv obléká i hlavní město oblasti Krasnodar. Na olympijském staveništi pracuje přibližně 200 stavebních firem a 100 projektových a inženýrských kanceláří. Zaměstnáno je tu kolem 30 000 stavebních dělníků.

Olympijské hry jsou prestižním projektem národního i mezinárodního významu. Adekvátně vysoký je objem investic ve výši okolo 9 mld EUR (218 mld Kč). Z OH přitom bude profitovat celý region, město Soči bude centrem nejen zimních olympijských her 2014, ale i fotbalového mistrovství světa v roce 2018. V Soči se má navíc konat i Velká cena Ruska ve Formuli 1.